Budowanie marki w pigułce (notatka wizualna do pobrania)

O budowaniu marki (osobistej, firmowej, blogowej) pisałam Ci już nie raz i nie dwa. Nigdy jednak o tym nie rysowałam i czas to nadrobić! (O tym, czemu warto rysować i co dają notatki wizualne, możesz poczytać w moim poście o sketchnotingu).

W ramach prezentu (wychodzi na to, że na Dzień Dziecka :D ) narysowałam dla Ciebie notatkę wizualną obrazującą w pigułce moje podejście do budowania marki, którym chcę się z Tobą podzielić, bo wiem, że ono DZIAŁA.

Budowanie marki - Notatka wizualna

 

Od początku budowania marki, jaką są Pixele, kieruję się kilkoma hasłami, które mam w głowie zawsze i wszędzie. Chcę tymi hasłami podzielić się także z Tobą, bo wiem, że nie tylko działają, ale mogą być też wsparciem wtedy, kiedy nie wszystko w budowaniu marki idzie jak po maśle. A kto buduje swoją markę, ten wie, że takich momentów nie brakuje i to też jest wartość, z której możemy czerpać i na której możemy się tego czy owego nauczyć. Grunt, żeby się nie poddawać – myślę, że to najnajnajważniejsze hasło z mojej listy :)

Ok, ale do rzeczy. Jakimi hasłami kieruję się w budowaniu marki?

  • DAWAJ WARTOŚĆ – daj innym coś od siebie, dziel się wiedzą i inspiruj
  • POKAŻ, CO POTRAFISZ – załóż stronę www, bloga czy fanpage na FB (a najlepiej wszystko naraz) i zaprezentuj tam swój talent
  • ROZWIJAJ SIĘ – ucz się, inspiruj, podpatruj innych (ale nie kopiuj!), rozwijaj swój talent
  • BĄDŹ SOBĄ – nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, Twoja marka to TY!
  • ZADBAJ O IDENTYFIKACJĘ WIZUALNĄ – dobra marka zasługuje na dobrą oprawę graficzną (a na marginesie, może rzucisz okiem na mój post o identyfikacji wizualnej, w którym podpowiadam, jak połączyć ten punkt z punktem „Bądź sobą”? :) )
  • NIE PODDAWAJ SIĘ! – daj sobie czas i nie zniechęcaj się po pierwszej porażce
Budowanie marki - Notatka wizualna

 

Tylko tyle i aż tyle :) O każdym z tych haseł można napisać książki (i napisano :) ). O każdym można narysować dziesiątki notatek wizualnych, a temat i tak nie będzie wyczerpany. Czasem warto jednak rzucić okiem na taką rysunkową pigułkę, żeby nie zapominać, w jakim kierunku chce się iść :)

Poniżej możesz pobrać notatkę w formacie A4 (w PDF lub JPG):

Pobierz PDF

Pobierz JPG

Budowanie marki - Notatka wizualna

 

Pobierz PDF

Pobierz JPG

Uściski!

Natalia Bednarczyk

Podoba Ci się ten projekt? Rzuć okiem na podobne :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania na temat tego wpisu, napisz na natalia@pixelsfactory.pl :)