#GRAFICZNIK: Wszystko, co Cię otacza, może być inspiracją

(Z cyklu: Migawki z Instagrama :) )

Na to, jak znaleźć pomysł na identyfikację wizualną, nie ma jednej złotej rady, która niczym złota rybka spełni nasze trzy życzenia: plum! i mamy pomysł na kolorystykę, plum! pomysł na logo, plum! pomysł na stronę www. Proces twórczy to bardzo kapryśne i niesforne stworzenie, które chadza własnymi drogami jak najbardziej niepokorny kot i w wielu przypadkach nie da się przewidzieć, którą z tych dróg wybierze. Można jednak tego niesfornego stwora nieco oswoić i utemperować :)

Tylko jak? Inspirując się!

Inspiracje w internecie i poza nim to niekończąca się opowieść. Nigdy ich nie zabraknie! Inspiracją może być wszystko. Pomysł na identyfikację wizualną można dostrzec w lekko wypłowiałej fotografii; w abstrakcyjnym obrazie; we wciągającej książce; w filmie rysunkowym sprzed lat; w muralu na ścianie budynku, który mijasz każdego dnia; w czerwieniach, pomarańczach i żółciach jesiennych liści; w rozmowie przypadkowo usłyszanej w tramwaju; w piosence z playlisty Twojego znajomego na Spotify; w przelotnie zobaczonej spódnicy w geometryczne wzory. Wszystko, co nas otacza, jest bezgraniczną inspiracją. Nie wspominając już o miejscach takich jak pinterest.com, behance.net czy dribbble.com.

Ważne, żeby „kolekcjonować” wszystko, co wpadnie Ci w oko i w ucho, i co przyjdzie Ci do głowy. Każdą zainspirowaną myśl, każdą refleksję, każde zestawienie kolorystyczne, każdy cytat. Możesz notować, szkicować, zakreślać, pstrykać zdjęcia wszystkiemu, w czym dostrzeżesz chociaż okruszek inspiracji, przypinać piny – cokolwiek, byle inspiracja została z Tobą na dłużej.

Kiedy masz już zbiór inspiracji, wybierz z niego to, co „czujesz” najbardziej, co pasuje do Twojej marki i do siebie nawzajem. Z tego, co wybierzesz, wyczaruj tablicę inspiracji, czyli moodboard, który będzie dla Ciebie lub projektanta punktem wyjścia do identyfikacji wizualnej.

I pamiętaj: inspiracja – tak, małpowanie czyichś pomysłów – nie! :)

 

 

Uściski!

Natalia Bednarczyk

Podoba Ci się ten wpis? Rzuć okiem na podobne :)

1 Comment

  1. metin

    26 sierpnia 2021 o 14:29

    Całkowicie zgadzam się z tym wpisem, jest świetny!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli masz do mnie jakieś pytania na temat tego wpisu, napisz na natalia@pixelsfactory.pl :)

  • #pixelsfactory
  • #pogromczynipixeli