4 priorytety w tworzeniu identyfikacji wizualnej (notatka wizualna do pobrania)

Ponad rok temu wrzuciłam na bloga post, w którym opowiedziałam Ci, jakie są według mnie 4 priorytety w tworzeniu identyfikacji wizualnej. Jest to pytanie, które nadal co jakiś czas widuję na FB i w innych miejscach w sieci, a także w mailach, które dostaję. I nic dziwnego! Budowanie nowej marki to nie takie hop-siup. Do ogarnięcia jest masa spraw, a zaprojektowanie identyfikacji wizualnej to tylko jeden z ważnych punktów na liście „to do”. Jasne, że chciałoby się od razu stworzyć ją w wersji wypasionej, wymarzonej i idealnej (choć ideałów nie ma, więc idealnej i tak nigdy się nie stworzy :)) ), bywa jednak, że nie ma się na to ani budżetu, ani czasu. Co wtedy począć? Wybrać priorytety!

Priorytety w identyfikacji to jeden z najistotniejszych tematów, jakie do tej pory poruszyłam na blogu.

Dlatego dzisiaj wracam do niego, tym razem w formie notatki wizualnej (którą jak widać dzielnie pomagała mi rysować moja kocia asystentka Iga :D).

Identyfikacja wizualna - 4 priorytety - Notatka wizualna
Identyfikacja wizualna - 4 priorytety - Notatka wizualna

Przez ostatni rok nic się nie zmieniło i nadal trzymam się tego, że plan minimum w tworzeniu identyfikacji wizualnej marki to 4 punkty:

  • LOGO – „must have” każdej marki; buduje wizerunek marki; punkt wyjścia do całej identyfikacji
  • PALETA KOLORÓW I KROJE PISMA – podstawa koncepcji identyfikacji wizualnej; warto trzymać się ich konsekwentnie we wszystkich projektach
  • STRONA WWW – wystarczy prosta strona-wizytówka, żeby uwiarygodnić wizerunek marki; nawet jeśli jest zapomniana przez Google – ważne, że JEST!
  • OPRAWA MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCHsocial media to potęga – warto o nie zadbać i je „dopieścić”; w mediach społecznościowych publika „gromadzi się” wokół marki i „zakochuje się” w niej
Identyfikacja wizualna - 4 priorytety - Notatka wizualna
Identyfikacja wizualna - 4 priorytety - Notatka wizualna

 

Notatka przedstawia te 4 punkty w rysunkowej pigułce, a jeśli chcesz poczytać o tym nieco więcej, to rzuć okiem na mój zeszłoroczny post o tworzeniu identyfikacji wizualnej :) W innym poście możesz też poczytać o tym, co to w ogóle jest sketchnoting i co dają notatki wizualne.

Poniżej możesz pobrać notatkę w formacie A4 (w PDF lub JPG):

Pobierz PDF

Pobierz JPG

Identyfikacja wizualna - 4 priorytety - Notatka wizualna

 

Pobierz PDF

Pobierz JPG

Uściski!

Natalia Bednarczyk

Podoba Ci się ten projekt? Rzuć okiem na podobne :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania na temat tego wpisu, napisz na natalia@pixelsfactory.pl :)