Atelier wspomnień

Identyfikacja wizualna

W tym projekcie miałam wyczarować logo, koncepcję identyfikacji wizualnej oraz wizytówki dla Atelier wspomnień, czyli dla fotografki Pauliny Leszczyńskiej. Logo miało być minimalistyczne, proste i subtelne, nawiązujące do zdjęć autorstwa Pauliny, które są naturalne, mało pozowane, pokazujące prawdziwe, niewymuszone emocje. Krótko mówiąc: zero sztuczności.

Po rozmowach z Pauliną i po obejrzeniu stworzonej przez nią tablicy inspiracji* zdecydowałam się na zaprojektowanie logo a’la szkic, które przedstawia dłonie w geście nawiązującym do najróżniejszych relacji fotografowanych przez Paulinę. Uzupełnieniem dla logo są dobrane przeze mnie kroje pisma oraz paleta kolorów oparta na jasnych i ciemnych szarościach + stonowanych niebieskościach. Na tej bazie stworzyłam proste, minimalistyczne wizytówki, urozmaicone pięknymi zdjęciami autorstwa Pauliny.

(W mockupach wykorzystałam fotografie autorstwa Atelier wspomnień.)

* Trochę więcej na temat tego, jak wygląda rozpoczęcie pracy nad identyfikacją od tablicy inspiracji, możesz poczytać w moim poście o tworzeniu systemu identyfikacji wizualnej od kulis.

 

Paulina o współpracy ze mną:

Stworzyć logo i identyfikację wizualną dla fotografa to nie lada wyczyn. Projekt musi być prosty, ponadczasowy i oryginalny. A co najważniejsze, logo musi oddawać styl zdjęć fotografa i jego spojrzenie.

Natalia jest osobą, która poprzez rozmowę i stworzony przeze mnie moodboard od razu wiedziała, co mną kieruje, kiedy naciskam spust migawki. Byłam klientem typu „nie wiem co chcę”, jednak Natalia świetnie potrafiła wczuć się w założenia mojej marki i stworzyć logo, które pasuje do wszystkich moich zdjęć. Dlatego każdy, kto je widzi, od razu czuje, czego może się spodziewać przychodząc do mnie na sesję lub wybierając mnie jako swojego fotografa ślubnego: pokazania historii emocji, relacji i detali, które łączą ludzi. Niezależnie czy będzie to para zakochana, rodzice z dziećmi czy wnuczka z babcią. Logo, które stworzyła dla mnie Natalia, jest niezwykłe i będzie mi towarzyszyć przez długi czas. Do tego finalny projekt otrzymałam w kilku wersjach, kolorach, rozmiarach – jednym słowem pełen profesjonalizm. Nawet przy wydruku wizytówek Natalia pomogła mi przy wyborze najlepszego papieru i przygotowała projekt pod daną drukarnię.

Jeśli szukasz osoby niesamowicie kreatywnej, cierpliwej i posiadającą to „coś”, co sprawia, że twoje myśli nagle przeradzają się w idealne logo – nie musisz już szukać. Nie znajdziesz lepszej graficzki niż Natalia!

Paulina Leszczyńska

Atelier wspomnień

Identyfikacja wizualna dla marki Atelier wspomnień Identyfikacja wizualna dla marki Atelier wspomnień Identyfikacja wizualna dla marki Atelier wspomnień Identyfikacja wizualna dla marki Atelier wspomnień Identyfikacja wizualna dla marki Atelier wspomnień Identyfikacja wizualna dla marki Atelier wspomnień