Betta

Identyfikacja wizualna i strona www

W tym projekcie miałam wykreować od podstaw nowo powstającą markę (biuro rachunkowe).

Pracę zaczęłam od czegoś, czym nie zajmuję się na co dzień, czyli od wymyślenia nazwy, co było dla mnie dużą frajdą i urozmaiceniem pracy nad identyfikacją wizualną :) Ponieważ nie tylko w projektowaniu, ale i w „nazwotwórstwie” lubię minimalizm, tu także postawiłam na coś prostego: Betta jest zdrobnieniem od Elisabetta, czyli włoskiego odpowiednika imienia właścicielki biura (Elżbieta). Od początku oprawę dla tej marki widziałam w lekkim, wiosenno-letnim klimacie, więc szukając pomysłu na nazwę także miałam w głowie coś świeżego, promiennego, „zielonego”. Włoska Betta wpasowuje się w to idealnie :)

Kolejnym krokiem w pracy nad tym projektem było przygotowanie koncepcji graficznej, czyli zaprojektowanie logo, dobranie palety kolorów, krojów pisma i fotografii. Ponieważ po burzy mózgów z babskim teamem Betty byłyśmy zgodne co do tego, żeby w logo skupić się na nazwie biura, postawiłam na logo typograficzne. Dzięki „wymazaniu” fragmentów każdej z liter nabrało ono oddechu i lekkości. Do kompletu z podstawową wersją znaku stworzyłam także wersję alternatywną: „B” zamknięte w czarnym kwadracie. Przy komponowaniu palety kolorów do czerni dobrałam dwa odcienie zieleni oraz szarość i biel. Na zdjęciach kolorom tym towarzyszy także beż i ecru, a czarna tasiemka i gumka w notesie nawiązują do czarnego paska w logo.

Ponieważ strona miała być w założeniu prostą stroną wizytówkową, stworzyłam ją jako tzw. one-page, na której wszystkie ważne informacje są od razu „na wyciągnięcie ręki”. Strona jest w pełni responsywna, a kwieciste motywy i kolorystyka zdjęć dodają jej ciepła i powodują, że papierkowo-finansowa branża staje się bardziej przyjazna i „zapraszająca”. Czyli taka sama, jak cała ekipa Betty :)

Do kompletu ze stroną www zaprojektowałam także wizytówki.

Identyfikacja wizualna dla marki Betta Identyfikacja wizualna dla marki Betta Identyfikacja wizualna dla marki Betta Identyfikacja wizualna dla marki Betta Identyfikacja wizualna dla marki Betta Identyfikacja wizualna dla marki Betta Identyfikacja wizualna dla marki Betta Identyfikacja wizualna dla marki Betta Identyfikacja wizualna dla marki Betta
Identyfikacja wizualna dla marki Betta