Języki i Podróże

Identyfikacja wizualna i strona www

W tym projekcie miałam wyczarować identyfikację wizualną i stronę www dla Aggie i Kamila z bloga „Języki i Podróże” (www.jezykipodroze.pl).

Pracę rozpoczęłam od stworzenia koncepcji identyfikacji (paleta kolorów, kroje pisma). Kolorystyka, którą dobrałam, opiera się na motywach wody, słońca, plaży, czyli metaforycznej rajskiej wyspy, na której Aggie i Kamil uczą j. angielskiego i opowiadają o swoich podróżniczych przygodach :) Koncepcja identyfikacji wizualnej jest sielska i pełna radości. Patrząc na nią, można w wyobraźni usłyszeć szum fal uderzających o brzeg i skrzeczenie mew, poczuć słońce na policzku i piasek pod stopami :) Krój pisma a’la ręcznie pisany może kojarzyć się z pocztówką z wakacji.

W dalszej kolejności zajęłam się zaprojektowaniem logo, które łączy w sobie tytułowe podróże i języki. Logo opiera się na motywie drogi, która ma znaczenie dosłowne i metaforyczne: droga jako podróż w dosłownym znaczeniu oraz droga jako podróż do nauczenia się języka obcego. Droga stanowi także symboliczny zarys oceanu oddzielającego kontynenty, a małe kółka skomponowane z kulą ziemską, przywodzące na myśl planety i kosmos, tworzą jednocześnie motyw dymku, symbolizującego myślenie w obcym języku. Logo można używać w kolorze podstawowym i kolorach alternatywnych oraz w wersji achromatycznej.

Na bazie tak przygotowanej identyfikacji wizualnej stworzyłam stronę www połączoną z blogiem. Strona jest w pełni responsywna, oparta o system CMS do wygodnego zarządzania treścią. Jest pełna ciepła i uśmiechu, a jej pozytywny charakter daje czytelnikom kopniaka do działania, nauki języków i fajnego życia, do którego zachęcają Aggie i Kamil :)

 

Aggie i Kamil o współpracy ze mną:

Współpraca z Natalią to prawdziwa przyjemność! Konkrety, rzeczowość, kreatywność, terminowość, a przy tym pozytywna energia, życzliwość, uśmiech, mnóstwo cierpliwości i wytrwałości… Właśnie takimi słowami określiłabym Natalię :)

Natalia zaprojektowała od nowa naszego bloga oraz jego logo. Dostała od nas jedynie bardzo ogólną wizję dotyczącą naszych przemyśleń i przelała ją w formę graficzną, która nas zachwyciła! :)

Natalia zaprojektowała nasz planer językowy oraz jego stronę sprzedażową, które to jej kreatywności zawdzięczają swój wygląd. Bardzo sprawnie i kompleksowo nadzorowała także cały proces produkcji planera.

I wreszcie Natalia przygotowała oprawę graficzną Vagaru, i na tym współpraca się nie kończy, bo przed nami są kolejne projekty :)

Dziękujemy za wszystko i polecamy Natalię bardzo!

Aggie i Kamil

Języki i Podróże

Zobacz online
Identyfikacja wizualna dla Języki i Podróże Identyfikacja wizualna dla Języki i Podróże Identyfikacja wizualna dla Języki i Podróże Identyfikacja wizualna dla Języki i Podróże Identyfikacja wizualna dla Języki i Podróże Identyfikacja wizualna dla Języki i Podróże Identyfikacja wizualna dla Języki i Podróże Identyfikacja wizualna dla Języki i Podróże Identyfikacja wizualna dla Języki i Podróże
Identyfikacja wizualna dla Języki i Podróże