Mi alma española

Logo

W tym projekcie miałam wyczarować logo dla bloga Mi alma española, będącego połączeniem wizerunku Karoliny – autorki strony oraz hiszpańsko-latynoskiego klimatu. Karolinie zależało na tym, żeby logo podkreślało, iż nie jest to kolejna „sucha” strona do nauki hiszpańskiego, lecz blog osobisty, na którym pisze ona o Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej bardziej subiektywnie. Elementem, który przekoniecznie musiał się w logo znaleźć, była burza ciemnych kręconych włosów Karoliny*, które idealnie wpisują się w hiszpański klimat :) Do czarnego koloru włosów dobrałam jasny, brzoskwiniowy odcień różu oraz intensywną czerwień. Efektem burzy mózgów z Karoliną jest także kwiat flamenco :) Logo może być używane zarówno jako sam sygnet, jak i sygnet + logotyp, w wersji kolorowej lub w postaci samego obrysu.

* Jeśli chcesz poczytać trochę więcej na temat tego, jak wpleść w identyfikację wizualną coś, co jest w Tobie charakterystyczne, to rzuć okiem na mój post o pomysłach na identyfikację wizualną.

 

Karolina o współpracy ze mną:

Kiedy stworzyłam stronę mialmaespanola.pl, była ona bardziej zbiorem ciekawostek na temat krajów hiszpańskojęzycznych niż blogiem osobistym – stąd też poprzednie logo. Gdy zdałam sobie sprawę, że chciałabym rozwijać stronę w zupełnie innym kierunku, wiedziałam, że ówczesne logo musi ulec zmianie. Nie byłam do końca pewna, czego właściwie chcę, a przynajmniej nie potrafiłam tego precyzyjnie wyrazić. Krótko mówiąc, nie byłam łatwym typem klienta. Postanowiłam powierzyć to zadanie profesjonalistce i wtedy trafiłam na Natalię. Miałam nadzieję, że zrozumie moją „hiszpańską duszę” i połączy luźne propozycje w coś wyjątkowego. Udało jej się – Natalia stworzyła logo, z którym się identyfikuję. Zwróciła uwagę nawet na detale, z pozoru nieistotne szczegóły, które dla mnie miały znaczenie. Projekt naprawdę był dopracowany co do piksela! Potrafiła odradzić, doradzić, pomóc w wyborze, sama nie narzucając przy tym swoich pomysłów.

Jestem zadowolona z efektów współpracy i przy realizacji innych projektów graficznych na pewno zwrócę się w przyszłości do Natalii. Lubię ludzi z pasją i myślę, że nie przesadzę mówiąc, że dla Natalii grafika jest tym, czym dla mnie kraje hiszpańskojęzyczne. Z całego serca polecam współpracę z Pixels Factory!

Karolina Zając

Mi alma española

Logo dla bloga Mi alma española Logo dla bloga Mi alma española Logo dla bloga Mi alma española Logo dla bloga Mi alma española